Salty Chocolate Balls

forum polskiej gildii działającej na realmie Karazhan. Frakcja : Horda

#1 2010-04-05 17:45:25

portnoy

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-27
Posty: 19
Punktów :   

EP/GP - system dystrybucji loot'u

EP/GP - podstawyNa czym to polega?
EPGP to inaczej Effort Points / Gear Points. Pod pojęciem Effort Points należy rozumieć pulę punktów przyznawanych za szeroko pojmowany wysiłek włożony w raidy i cele gildijne. Gear Points to punkty przyznawane za otrzymany na raidach loot, bądź punkty przyznawane karnie. Ostatecznie formułuje się proste równanie:

EP / GP = PR

PR (Priority) to inaczej pierwszeństwo do lootu. To wysokość tej liczby określa, kto ma największe prawo do dropa.

Rozkład
Rozkład to zjawisko dotyczące puli EP/GP zgromadzonej przez każdego członka. Co tydzień będzie następowało obcięcie tej puli o 25% jej wartości. Dlaczego? To zjawisko ma zapobiegać gromadzeniu mostrualnej przewagi punktowej starych członków gildii w stosunku do nowych członków, zachowując jednocześnie równowagę PR.

Bazowe GP
Każdy nowy członek dostaje na wejściu 100 GP. Ozacza to, że GP danego członka = Bazowe GP + Zgromadzone GP. Wspomniane wyżej zjawisko rozkładu EP/GP dotyka punkty GP do granicy 100 GP. To znaczy, że po rozkładzie pula GP nie może zejść poniżej tej wartości.

Bazowe GP zapobiega zjawisku, gdzie nowi rekruci, bądź długo nieaktywni członkowie będą mieli przewagę nad oddanymi członkami, tylko z powodu, że ich GP = 0 co jednocześnie oznacza nieskończone PR.

Przyznawanie EPEP jest przyznawane za wszelkiego rodzaju aktywność w dążeniu do wspólnego, szeroko rozumianego dobra gildii. Poniżej zamieszczony zostaje system przydzielania EP:

Punktualne stawienie się na raid - 250 EP
15 min spedzone w raidzie - 250 EP


Dodatkowo EP może być przydzielane za inne formy aktywności typu : zaopatrzanie gildii w potrzebne niekiedy poty/flaski, farmienie mięska na jedzonko
etc.

Przyznawanie GPGP może być przyznawane w standardowy sposób - jako cena za dany item, bądź karnie. Jeżeli chodzi o normalne wydawanie GP, to każdy item w grze ma określoną wartość, która definiowana jest przez jego slot, item lvl i stopień dropu. Równanie składające się na tą wartość jest dosyć skomplikowane, jakkolwiek zainteresowanych odsyłam do : http://www.epgpweb.com/help/gearpoints. Jeżeli ktoś chce znać wartość GP itemu, to zapraszam do ściągnięcia addonu, który będzie pokazywał GP itemu w tool-tipie.


Cool my brains and soothe my head
Stimulate me my Co-co-co
Sneak into my empty bed
And educate me my Co-co-co

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wredotki.pun.pl kucyk pony pegaz yankee candle gooseberry jam olewanie jak wpisać tekst w obrazek